Sodowanie

Sodowanie to nowoczesna metoda oczyszczania polegająca na wyrzucie z ogromną prędkością (ok 900km/h) czyściwa w odpowiednich proporcjach zmieszanego z powietrzem. W tej technologii czyściwem jest soda oczyszczona NaHCO3 . Nieorganiczny związek chemiczny rozpuszczalny w wodzie, całkowicie bezpieczny dla człowieka i środowiska. Soda jako czyściwo jest jednorodna bez jakichkolwiek domieszek innych substancji chemicznych.Rozpędzone granulki sody w zderzeniu z oczyszczaną powierzchnią eksplodują , a nie są od niej odbijane . Te mini eksplozje powodują uwalnianie energii, która jest czynnikiem czyszczącym. Sodowanie to innowacyjna metoda zastępująca dotychczas stosowane piaskowanie. Największa zaleta sodowania to że jest całkowicie nieinwazyjna i bezpieczna dla oczyszczanej powierzchni , nawet najbardziej delikatnej (plastik , drewno , aluminium) .

Zalety sodowania

  • Dwa tryby pracy – nieinwazyjne oczyszczanie bez uszkadzania powierzchni lub silne inwazyjne usuwanie zanieczyszczeń z wniknięciem w powierzchnię (rdza).
  • Usuwa wszystkie rodzaje farb i zanieczyszczeń.
  • Możliwość oczyszczania praktycznie każdej powierzchni.
  • Szybkość oczyszczania.
  • Praca na sucho lub mokro.
  • Bezpieczne i ekologiczne czyściwo.

Sodowanie a Piaskowanie.

Wybierając piaskowanie jako usługę wydawałoby się tańszą , należy wziąć pod uwagę to że przed piaskowaniem trzeba bardzo dokładnie zabezpieczać wszystkie powierzchnie , które mogłyby zostać uszkodzone , wszystkie otwory i szczeliny w które wnika piasek i później trudne jest jego usunięcie. Jest to szczególnie ważne przy oczyszczaniu samochodów i ich części mechanicznych. Przy piaskowaniu również bardzo łatwo o uszkodzenia czyszczonych powierzchni , przegrzanie blachy , lub rozkalibrowanie elementów.

Oczyszczane powierzchnie:
metal, kamień, beton, cegła, szkło, plastik, drewno,

Usuwane zanieczyszczenia:
farby, kleje, lakiery, graffiti, tłuszcze, sadza, osady organiczne, rdza